Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Spotkanie autorskie z Danutą Bartoszuk

2017-05-15 11:01:02 (ost. akt: 2017-05-15 11:04:38)

Autor zdjęcia: Archiwum Biblioteki Publicznej w Gołdapi

W ramach XIV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 12 maja Biblioteka Publiczna w Gołdapi zorganizowała spotkanie autorskie z poetką Danutą Bartoszuk. Spotkanie prowadziła Urszula Wrzosek, oprawę muzyczną Krzysztof Szczerbowski.

Danuta Bartoszuk pochodzi z okolic Gołdapi. Należy do warszawskiej grupy literacko-muzycznej Terra Poetica oraz do Stowarzyszenia Autorów Polskich. Podczas spotkania zaprezentowała kilka wierszy z tomiku „Dotykając przemijania” przedstawiając okoliczności ich powstania.

Wiersze jej są smutne ale dotykają etapów życia i dają do przemyśleń dla odbiorcy. Poetka zaprezentowała również kilka wierszy, które napisała do kolejnego tomiku, który niebawem zostanie wydany. Na spotkanie przybyli nauczyciele oraz znajomi z klasy Liceum Ogólnokształcącego w Gołdapi do którego uczęszczała Danuta Bartoszuk oraz społeczność lokalna m.in. uczestnicy Gołdapskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Danuta Bartoszuk podkreśliła, że bardzo chętnie przyjechała do Gołdapi na spotkanie, gdyż tęskni za rodzinnymi stronami, które bardzo mile wspomina.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages