Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Dzielnicowy o bezpieczeństwie na rowerach

2017-05-06 20:34:36 (ost. akt: 2017-05-06 20:34:56)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Gołdap

Gołdapscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo", poświęconej bezpieczeństwu rowerzystów. Celem działań jest oczywiście poprawa bezpieczeństwa miłośników jednośladów. Dlatego też asp. szt. Michał Malinowski, dzielnicowy z miejscowej komendy podczas spotkania z wychowankami „Słonecznego Domu” poruszał wiele ważnych kwestii dotyczących cyklistów i przypomniał jak należy bezpiecznie korzystać z roweru.

Sezon rowerowy już się rozpoczął. W trosce o bezpieczeństwo amatorów jednośladów policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi wzięli udział w akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo”, promowanej przez Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

5 maja asp. szt. Michał Malinowski, dzielnicowy z gołdapskiej komendy rozmawiał z wychowankami Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” o bezpieczeństwie poruszających się po drogach rowerzystów. Rozdał wybierającym się wkrótce na wycieczkę cyklistom odblaskowe kamizelki, przypominał najważniejsze zasady i przepisy dotyczące poruszania się na drodze.

W czasie spotkania policjant przypomniał też o wymogach technicznych, jakie musi spełniać jednoślad oraz o tym, że warto zakładać kask i elementy odblaskowe, które zwiększą widoczność po zmierzchu i zmroku.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages