Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Kierowco jedziesz przez leśne tereny? Uważaj na dzikie zwierzęta!

2017-04-28 11:51:35 (ost. akt: 2017-04-28 11:54:06)
Kozioł sarny na rzepaku

Kozioł sarny na rzepaku

Autor zdjęcia: AP

O tym, że leśne zwierzęta mogą być niebezpieczne dla jadących samochodów, wie każdy kierowca. Na szczęście tylko nieliczni mają na swoim koncie takie „spotkania”. Przypominamy kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach w pobliżu lasów i na szlakach migracyjnych zwierząt krzyżujących się z ciągami komunikacyjnymi. Zwracajmy też szczególną uwagę na oznakowania ostrzegające o ewentualnym pojawianiu się zwierząt na drodze.

Dzikie zwierzęta coraz częściej wychodzą na szosy i dochodzi do wypadków, które są bardzo niebezpieczne zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażerów… Do tego typu zdarzeń dochodzi najczęściej w miejscach, gdzie jezdnie krzyżują się ze szlakami zwierząt prowadzącymi do żerowisk.

Kierowco!!!

- Podczas jazdy drogami wiodącymi przez tereny leśne zachowaj szczególną ostrożność - dzikie zwierzęta nie znają przepisów ruchu drogowego, a jadąc z nadmierną prędkością możesz nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby zahamować i ominąć przeszkodę jaką stanowi zwierzę, które nagle wtargnęło przed auto. Najprostszym sposobem uniknięcia zdarzenia z dziką zwierzyną jest, po prostu - zdjęcie nogi z gazu.

- Zwracaj uwagę na pobocze a widząc zwierzę na drodze - zwolnij, użyj klaksonu. Nie włączaj długich świateł, zwierzęta tracą wtedy orientację i podążają instynktownie za jego źródłem.

- Gdy zobaczysz na drodze pojedynczą zwierzynę - zachowaj ostrożność, gdyż za nim mogą podążać inne zwierzęta.

- Nie lekceważ też znaku drogowego A18-b "Uwaga dzikie zwierzęta". Ustawiany jest on w miejscach, gdzie takie zagrożenie realnie występuje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. po. pie. #2234826 | 83.9.*.* 30 kwi 2017 08:29

    To zwierzęta muszą uważać na samochody ! bo tego złomostwa jest pełno . Nawet w lesie czy na polnych drogach , zwierzyna nie jest bezpieczna . Lasy wycięte w pień , demolka totalna (las między Imionkami a Markowskimi , tragedia i rozpacz , las zmasakrowany , zgnieciony kołami ciągników , zasypany puszkami butelkami po piwie i po wódzie , masakra i wielki wstyd.) Tam jest już spokój ze zwierzyną ,mięsiarze wytłukli już prawie wszystko.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages