Niedziela, 21 kwietnia 2019. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Nowy ogólnodostępny alkomat w gołdapskiej Policji

2017-04-20 10:26:43 (ost. akt: 2017-04-20 09:31:42)

Autor zdjęcia: Archiwum UM w Gołdapi

W środę w holu Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został zainstalowany nowy, ogólnodostępny i samoobsługowy alkomat. Urządzenie, z którego każdy będzie mógł skorzystać bez angażowania policjantów, przekazał komendantowi burmistrz Gołdapi.

W budynku Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi dostępne jest już urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Sfinansowany przez Urząd Miejski alkomat przekazał w środę, 19 kwietnia funkcjonariuszom Tomasz Luto, burmistrz Gołdapi.

Każdy, kto chciałby sprawdzić swój stan trzeźwości, może to zrobić bez angażowania policjantów. Obsługa alkomatu jest bezpłatna i bardzo prosta. Wystarczy z zainstalowanego podajnika wyjąć jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie wdmuchnąć przez nią odpowiednią ilość powietrza i odczytać wynik.

Oprócz alkomatu burmistrz przekazał również miejscowym policjantom 2 nowe przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości „IBllow”. Zakup sprzętu, o łącznej wartości ponad 4500 złotych, został w całości sfinansowany przez Urząd Miasta Gołdap.

Kierowco!!! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, co do swojego stanu trzeźwości, nie powinieneś wsiadać za kierownicę, tym bardziej przyjeżdżać samochodem na takie badanie. Nowe urządzenie pozwoli na ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń z udziałem nietrzeźwych kierujących.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. swojak #2226396 | 80.50.*.* 20 kwi 2017 11:33

    zaciekawiła mnie cena tych alkomatów,ponad 4500zł jedna szt 2250 zł na jednym z portali aukcyjnych taki profesjonalny alkomat kosztuje 1599zł bez komentarza

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages