Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Aby Święta Wielkanocne były bezpieczne

2017-04-12 09:33:20 (ost. akt: 2017-04-12 09:38:37)

Święta Wielkanocne tuż tuż… To okres odpoczynku, który spędzamy najczęściej w gronie najbliższych. Aby ten czas był bezpieczny i upłynął nam spokojnie bądźmy uważni i ostrożni. Podczas przedświątecznych zakupów i przygotowań zwracajmy szczególną uwagę na osobiste rzeczy a podczas podróży w dalekie trasy nie pozostawiamy naszych mieszkań bez opieki. Kiedy my świętujemy, złodzieje nie próżnują...

Pamiętajmy o kilku radach, które mogą sprawić, że nie padniemy ofiarą złodziei i bezpiecznie dotrzemy do swoich rodzin.

Wszędzie tam, gdzie jest tłok – szczególnie w sklepach, na targowiskach– zachowajmy szczególną ostrożność. Nie przechowujmy dokumentów i pieniędzy w tylnych kieszeniach spodni, w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki, zwracajmy uwagę na podręczne torebki i zakupy.

Wyjeżdżając do rodziny na święta pamiętajmy, aby właściwie zabezpieczyć swoje mieszkanie. Poprośmy zaufanego sąsiada, aby zwracał uwagę na nasz dom lub mieszkanie podczas naszej nieobecności. Pamiętajmy również o tym, aby samochody parkować na parkingach w miejscach dobrze oświetlonych.

Wybierając się z daleką drogę do rodziny pamiętajmy, że wolniej oznacza bezpieczniej, a droga nie jest miejscem na brawurę i narażanie życia najbliższych. Przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, to największe grzechy kierowców i jednocześnie najczęstsze przyczyny poważnych wypadków drogowych. Dlatego lepiej zdjąć nogę z gazu, czasem dojechać na miejsce kilka minut później, ale szczęśliwie i bezpiecznie, by cieszyć się świąteczną atmosferą. Nie zapominajmy o pasach bezpieczeństwa, które powinien mieć zapięte nie tylko kierowca, ale również każdy pasażer, a dzieci powinny być przewożone w fotelikach.

Ogromne niebezpieczeństwo stwarzają pijani kierowcy i na nich będzie również skupiona uwaga gołdapskich policjantów w ramach prowadzonych działań „Bezpieczna Wielkanoc 2017”

„Śmigus – Dyngus” - W tym dniu policjanci stanowczo będą reagować na wybryki chuligańskie, popełniane przez dzieci i młodzież związane z tradycją „lanego poniedziałku”. Symboliczne polewanie wodą jest jak najbardziej dopuszczalne. Jednak w stosunku do osób, które w sposób rażący będą naruszały przyjęte zwyczajowo normy zachowań, funkcjonariusze będą karać mandatami. Policjanci potraktują takie zachowania jako wykroczenie, za które mogą nałożyć mandat nawet do 500zł.

Jeśli spostrzeżemy niepokojące nas sygnały lub poczujemy się zagrożeni nie wahajmy się powiadomić policję. Numery alarmowe 997 lub 112 są dostępne całą dobę.
 
ZDROWYCH I SPOKOJNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH życzy Kierownictwo, funkcjonariusze i pracownicy cywilni Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages