Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Mali aktorzy przedstawili wspaniałe insenizacje

2017-04-07 16:32:18 (ost. akt: 2017-04-11 12:23:04)

Od 3 do 7 kwietnia w Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Gołdapi trwał Tydzień Teatru.

Pierwszego dnia, w poniedziałek wystąpiły 4 latki „C” prezentując „Kaczkę Dziwaczkę”. Dzieci w zabawny i atrakcyjny sposób ukazały zawarte w utworze Brzechwy elementy humorystyczne, które wyzwoliły w widzach ogromna radość, pobudziły wyobraźnię oraz wskazały właściwe miejsce załatwiania ważnych spraw w życiu codziennym. Tego samego dnia grupa 4 latków „B” zaprezentowała „Misiowy kodeks drogowy” inscenizacji Barbary Bester. Przedstawienie zawierało treści edukacyjne dotyczące prawidłowego poruszania się pieszych po drogach oraz bezpiecznego korzystania z rowerów.

We wtorek, 4 kwietnia 4 latki „A” wykonały „Przebudzenie Wiosny”. Scenariusz połączył śpiew, mowę, ruch, grę na instrumentach i elementy pantomimy. Tematem głównym było powitanie wiosny. 4 latki „D” podjęły się sztuki „Królewna Śnieżka”. Teatrzyk podkreślał kontrast pomiędzy dobrocią Śnieżynki, a złym charakterem Królowej – macochy. Wskazówka dla dzieci, że zawsze lepiej być dobrym.

5 latki „B” przedstawiły w środę „Kopciuszka”. Mali aktorzy wcielili się w rolę: Kopciuszka, królewicza, macochy, córek, wróżek, posłańców, dworzan i kota. Piękne stroje, scenografia i muzyka stanowiły tło do wspaniałej gry aktorskiej. Teatrzyk uczył dzieci, że sprawiedliwość zwycięża. „Eko – królewna” została przedstawiona w czwartek przez 5 latki „C”. Teatrzyk o treści ekologicznej był utrwaleniem wiadomości o konieczności segregowania śmieci i dbania o przyrodę.

Ostatniego dnia Tygodnia Teatru grupa 5 latki „A” przeniosły wszystkich do „Spotkania bajek”. W teatrzyku spotkały się postacie z wielu bajek, śpiewały, tańczyły oraz recytowały wiersze. Celem teatrzyku było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych.


4 latki "C"

4 latki "A"4 latki "D"


5 latki "B"

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Edwin #2219153 | 83.16.*.* 8 kwi 2017 08:41

    A gdzie 4-latki B ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages