Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Wspólnie zagramy dla Eryka Boguszewskiego

2017-04-06 11:33:05 (ost. akt: 2017-04-06 11:34:00)

24 kwietnia w sali widowiskowej wystąpi finalista programu Mam Talent, Piotr Karpienia. Zagra dla Eryka Boguszewskiego, pięcioletniego chłopca, który potrzebuje pomocy.

Kiedy Eryk przyszedł na świat otrzymał 10 punktów w skali apgar. Po kilku tygodniach okazało się, że Eryk nie rozwuja się jak zdrowe dziecko. Okazało się, że chłopiec ma wadę rozwojową mózgu, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, małogłowie i zeza.

W połowie ubiegłego roku Eryk przeszedł operację antyrefluksową. Od czerwca 2016 roku pokarm podawany jest chłopcu poprzez gastrostomię. Czas podawania mleka przez specjalną pompę trwa godzinę, Eryk musi przyjmować pokarmy co... dwie godziny. Eryk wymaga opieki non stop. Pomimo tego, że mama chłopca chętnie podjęłaby się jakiejkolwiek pracy, przez wzgląd na chorego syna nie może. Eryk oprócz tego, że wymaga całodobowej opieki wymaga również sporo nakładów pieniężnych. Specjalistyczne opatrunki, leki, pieluszki — to wszystko kosztuje.

Eryk raz w tygodniu jeździ na rehabilitacje do Ełku, raz w tygodniu odwiedza go także rehabilitantka. Ciężka praca za którą trzeba płacić przynosi efekty. Swoją pomoc zaoferowała grupa Wolontariusze 18+ działający przy Centrum Wolontariatu przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk w Gołdapi.
- Prace nad koncertem ruszyły na przełomie stycznia i lutego – mówi Agnieszka Iwanowska, koordynator grupy. - W tym czasie pozyskiwaliśmy przedmioty na aukcje. Udało nam się zebrać prawdziwe perełki. Mamy piękny naszyjnik z kryształkami Swarovskiego, gadżety sportowe, autografy sportowców, w tym skoczków narciarskich, płyty z autografami, scenariusz filmu „Las, 4 rano” z autografem Olgi Bołądź i wiele innych ciekawych przedmiotów. Koncert uświetni występ Piotra Karpieni, który postanowił zagrać dla Eryka zupełnie za darmo, bez żadnych kosztów. Eryk potrzebuje pomocy i my wraz z mieszkańcami chcemy tą pomoc mu dać. Zapraszamy na koncert.

Cegiełki - bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie centrum wolontariatu (pn- 15.30-17, po świętach codziennie od 15-16.30) oraz przed koncertem. Na scenie zaprezentują się również dzieci z Przedszkoli i Szkół Postawowych z Gołdapi. Podczas koncertu odbędzie się licytacja gadżetów i loteria. Pieniądze zebrane podczas koncertu będą przekazane na rehabilitację Eryka. Serdecznie zapraszamy.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages