Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Policjanci pomogli zagubionemu 76-latkowi wrócić do domu

2017-04-03 11:59:59 (ost. akt: 2017-04-03 10:04:51)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

Pewien 76-latek podczas spaceru ulicami Gołdapi stracił orientację w terenie i nie potrafił odnaleźć drogi do domu. Zauważyli to inni mężczyźni, którzy po chwili powiadomili o tym policjantów. Jak się okazało zgłaszającymi byli także policjanci. Dzięki ich zgłoszeniu i sprawnej reakcji gołdapskich funkcjonariuszy, mający kłopoty z pamięcią mieszkaniec Gołdapi, cały i zdrowy wrócił pod opiekę rodziny.

W minioną środę, 29 marca późnym popołudniem na jednej z ulic Gołdapi policjanci interweniowali w sprawie 76-letniego mężczyzny, który z powodu problemów z pamięcią, stracił orientację w terenie i nie był w stanie wrócić do domu.

Nieporadnego seniora zauważyli inni mężczyźni, którzy zainteresowali się jego losem. Gdy ustalili, że senior nie pamięta jak się tam znalazł, że ma poważne problemy z pamięcią i nie będzie w stanie samodzielnie wrócić do domu, zawiadomili o tym gołdapskich policjantów. Pomimo utrudnionego kontaktu ze starszym mężczyzną funkcjonariuszom udało się ustalić jego tożsamość i adres zamieszkania.

Zgłaszającymi interwencję w tej sprawie byli także policjanci: funkcjonariusz kryminalny gołdapskiej komendy, który był w tym czasie na urlopie oraz insp. Andrzej Żyliński Komendant Powiatowy Policji w Olecku, który po służbie przebywał w Gołdapi. Dzięki ich reakcji i działaniom podjętym przez gołdapskich funkcjonariuszy 76-latek szybko trafił pod opiekę rodziny.

Zwracamy się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore które potrzebują opieki. Apelujemy o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Jeden telefon może uratować komuś życie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages