Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Gimnazjaliści z Gołdapi na drugim miejscu w województwie

2017-03-28 23:54:14 (ost. akt: 2017-03-28 23:57:37)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum

24 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Olsztynie odbył się finał wojewódzki XVI edycji konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Jego celem było wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować nasze województwo na finale ogólnopolskim konkursu.

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich Martyna Bartoszuk, Agnieszka Gutowska, Michał Olszewski, Janusz Stepanik reprezentowali Park Krajobrazowy Puszczy Rominckiej w tegorocznych zmaganiach konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” i zajęli zaszczytne II miejsce.

Zmagania wojewódzkie w tym roku składały się z dwóch etapów. Na początku uczniowie rozwiązywali indywidualnie test pisemny składający się z pytań biologicznych i geograficznych oraz sprawdzających wiedzę na temat na temat parków krajobrazowych naszego województwa. Kolejne zadania polegały na indywidualnym rozpoznawaniu (na podstawie zdjęć) 30 gatunków roślin oraz zwierzą ściśle i częściowo chronionych, spośród 200 podanych do przygotowania.

Warto dodać, że w kategorii indywidualnej II miejsce zdobyła nasza uczennica Agnieszka Gutowska, a na IV miejscu była Martyna Bartoszuk. Nad formą naszych zawodników czuwały panie Justyna Przekop i Anna Janonis – Klimko.

Konkurs objęty jest honorowym patronatem Marszałka Województwa Warmińsko- Mazurskiego oraz Kuratorium Oświaty w Olsztynie.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages