Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Pierwszy dzień wiosny pod hasłem ekologii

2017-03-23 11:52:03 (ost. akt: 2017-03-23 12:32:29)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, pierwszy dzień wiosny to dzień zabawy z ekologią w tle. Podobnie jak w latach ubiegłych, w tym roku najmłodsi uczniowie wzięli udział w Turnieju Ekologiczno-Przyrodniczym pod hasłem „Przyjaciele Przyrody”.

We wtorek 21 marca odbyła się VIII edycja turnieju "Przyjaciele Przyrody". Organizatorzy Wioletta Waraksa, Marzena Zadroga oraz Dorota Trzcińska już miesiąc przed turniejem dały uczniom oraz ich wychowawcom zadania do wykonania. Polecenie „Wiosna zagościła do naszej pracowni” tyczyło się wszystkich grup. Zadaniem dzieci było wiosenne wystrojenie swoich klas materiałami ekologicznymi.

Kolejne zadania były podzielone na poszczególne oddziały. Jury miało dość twardy „orzech do zgryzienia”. Oddziały Przedszkolne wykonały stroiki ekologiczne. Grupy zerowe oraz klasy pierwsze musiały wykonać „Kwitnącą jabłoń”. Zadaniem klas drugich było przygotowanie klasowego zbiornika na segregację śmieci. Zrobienie misek i zabawek dla psów z „Bezdomniaków” to zadanie dla najstarszej grupy, czyli klas trzecich. Wszyscy laureaci otrzymali nagrodę pieniężną - 200 zł. Reszta grup, w ramach nagrody pocieszenia, otrzymała po 50 zł.

Podczas turnieju był czas na zabawę. Przed uczniami i przedszkolakami wystąpiła grupa taneczna z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych „Młode Smoki” oraz grupa Krzysztofa Jurewicza. Każdy uczeń otrzymał słodki poczęstunek.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages