Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Spokojny Dzień Wagarowicza w Gołdapi

2017-03-22 12:51:35 (ost. akt: 2017-03-22 12:54:18)

Pierwszy dzień wiosny – potocznie nazywany „Dniem wagarowicza” to dla wielu młodych ludzi okazja, by choć na kilka godzin „urwać” się ze szkoły i lekcji. Dla policjantów zaś to dzień wzmożonych działań prewencyjnych. I właśnie w dzień wagarowicza nad porządkiem i bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Gołdapi czuwali miejscowi policjanci.

Potocznie zwany „Dzień wagarowicza” to dla młodzieży okazja, by choć na kilka godzin „urwać” się ze szkoły i lekcji. Mimo, że szkoły organizują wiele imprez, to nie wszyscy młodzi ludzie świętują nadejście nowej pory roku zgodnie z prawem i zasadami zdrowego rozsądku. Aby przeciwdziałać zachowaniom niezgodnym z prawem policjanci przeprowadzili wzmożone działania prewencyjne pn. „Pierwszy dzień wiosny”.

Na ulicach Gołdapi pojawiło się więcej patroli Policji i Straży Miejskiej. Kontrolowane były miejsca, gdzie lubi gromadzić się młodzież. Policjanci sprawdzali okolice sklepów, które sprzedają wyroby alkoholowe, jak również sprawdzali czy nie dochodzi w nich do sprzedaży „procentowych” napojów nieletnim.

Głównym celem akcji była eliminacja zakłócenia porządku publicznego i innych naruszeń prawa, a także zminimalizowanie sytuacji, gdzie nieletni mogli stać się ofiarą lub sprawcą przestępstwa lub wykroczenia.

W Gołdapi pierwszy Dzień Wiosny przebiegł spokojnie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages