Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Zgromadzenie Ogólne Związku Powiatów Polskich na Jasnej Górze

2017-03-09 13:43:59 (ost. akt: 2017-03-09 13:47:55)

Autor zdjęcia: Archiwum powiatu

W poniedziałek, 6 marca w Częstochowie odbyło się Nadzwyczajne posiedzenie Zgromadzenia Ogólnego ZPP. Obrady zostały przeniesione z Warszawy na Jasną Górę, aby podkreślić ustanowiony przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Rok Jubileusz 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej. W obradach udział wzięli przedstawiciele powiatów z całej Polski, w tym starosta gołdapski Andrzej Ciołek i przewodniczący Rady Powiatu Stefan Piech.

Zgromadzenie zwołano w celu omówienia roli powiatów w dostarczaniu usług publicznych oraz tworzeniu warunków do zrównoważonego rozwoju wobec dokonujących się zmian legislacyjnych.

Spotkanie rozpoczęło się od mszy św. odprawionej o godz. 9.30 przed Cudownym Obrazem. Przewodniczył jej metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Po homilii w Sali o. Kordeckiego, prezes Zarządu Ludwik Węgrzyn otworzył obrady. Dyskutowano m.in. o roli samorządu terytorialnego w państwie, dochodach jednostek samorządu terytorialnego, roli powiatów w realizacji Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, roli samorządów powiatowych w systemie oświaty, systemu ochrony zdrowia, funkcjonowania publicznych służb zatrudnienia, publicznego transportu zbiorowego oraz roli powiatów w zapewnieniu bezpieczeństwa obywateli.
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Remigiusz #2200682 | 83.6.*.* 12 mar 2017 18:29

  Gdzie ty widzisz podporządkowanie. Twoje myślenie pochodzi z okresu wspólnoty pierwotnej. Przyjmij do wiadomości ,ze lewactwo sie wyrodziło i powoli ginie.To jest tendencja światowa i musisz się z tym pogodzić

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. zgrzyt #2199717 | 83.9.*.* 11 mar 2017 05:23

  Powrót do średniowiecza , sceneria średniowiecznego zabobonu i współczesna władza . Podporządkowane wszystko kościołowi katolickiemu , to jest jakaś paranoja .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages