Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa sposobem na łatwy kontakt z policją

2017-03-08 07:43:22 (ost. akt: 2017-03-08 07:51:41)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: żródło: Policja

Chcesz wiedzieć czy w Twojej okolicy jest bezpiecznie? Możesz mieć na to wpływ. Reaguj na zagrożenia i podziel się swoimi spostrzeżeniami! Odwiedź Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa! „Mapa” od września ubiegłego roku jest już dostępna na stronie internetowej gołdapskiej policji.

We wrześniu ubiegłego roku ruszył program Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To interaktywna mapa, która pozwala przekazywać policji informacje o niebezpiecznych miejscach w naszym regionie.

Kto może korzystać z „mapy”? Każdy… Informacje prezentowane na mapach uwzględniają zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.
Obsługa „mapy” jest bardzo prosta i intuicyjna. Wystarczy wejść na stronę internetową Policji, zaznaczyć miejsce na mapie i wybrać rodzaj zagrożenia, np. „przekroczenie prędkości” lub „wandalizm”. W zgłoszeniach nie trzeba podawać swoich danych – są one anonimowe.
Każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i wywoła odpowiednią reakcję policji. Intencją jest, aby zachęcić ludzi i mieszkańców do reagowania na potencjalne zagrożenie.

PAMIĘTAJMY!!!
Zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. Pamiętajmy, że w nagłych wypadkach, które wymagają natychmiastowej interwencji należy dzwonić na numery alarmowe 997 lub 112. 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages