Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Działania policjantów - alkohol i narkotyki

2017-03-04 21:32:59 (ost. akt: 2017-03-04 21:34:17)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: www.policja.pl

W minionym tygodniu policjanci ruchu drogowego gołdapskiej komendy przeprowadzili działania prewencyjno – kontrolne pn. „Alkohol i Narkotyki” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Celem pierwszej z akcji było eliminowanie z dróg jednego z największych zagrożeń, jakim są pijani kierowcy. Kolejne działania „NURD” ukierunkowane były na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów oraz ich stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Podczas działań „NURD” policjanci szczególną uwagę zwracali na rejony przejść dla pieszych, na wykroczenia popełniane przez niechronionych użytkowników dróg oraz kierujących pojazdami wobec pieszych. W ciągu jednego dnia policjanci ujawnili 32 przypadki naruszenia przepisów przez użytkowników dróg, w tym 16 przez pieszych. We wszystkich przypadkach były związane z przechodzeniem przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. W pozostałych 16 przypadkach byli to kierujący, którzy popełnili wykroczenia godzące w bezpieczeństwo pieszych.

W trakcie kolejnych działań pn. „Alkohol i Narkotyki” gołdapscy policjanci skupili się na przeprowadzeniu jak największej ilości badań kierowców i uniemożliwienie dalszej jazdy tym, którzy wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Celem tych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, które powodują kierowcy "na podwójnym gazie", bądź po innych podobnie działających środkach. W sumie policjanci sprawdzili trzeźwość ponad 250 kierowców. Wszyscy byli trzeźwi.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages