Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Program artystyczny pozostanie w pamięci widzów na długo

2017-03-03 22:12:22 (ost. akt: 2017-03-03 22:17:06)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W czwartek, 2 marca w sali widowiskowej Domu Kultury kontynuowano powiatowe obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

W uroczystościach udział wzięli m.in. poseł Wojciech Kossakowski, wojewoda warmińsko – mazurski Artur Chojecki, płk Tomasz Ciechacki ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Zgormadzona na sali publiczność z zaciekawieniem wysłuchała wykładu o Żołnierzach Wyklętych, który wygłosił Leszek Żebrowski – publicysta historyczny, badacz dziejów polskiego podziemia niepodległościowego, NSZ.

Niezwykle interesująca była również konferencja edukacyjna Tadeusza Płużańskiego – historyka, publicysty, prezesa Fundacji „Łączka”. Ogromne brawa należą się uczniom z Zespołu Szkół Zawodowych, Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum przy Centrum Kształcenia OHP, którzy przygotowali program patriotyczno-artystyczny. Inscenizacja na temat aresztowania i przesłuchania Witolda Pileckiego, projekcja filmu uczniów ZSZ „Inka”, odśpiewane pieśni patriotyczne to niezwykła lekcja historii. Przedstawiona w sposób realny, wzruszający i chwytający za serce.

Ukłony w stronę koordynatora pana Piotra Bartoszuka, za jego inwencję twórczą i niezwykle wzruszający program artystyczny, który pozostanie w pamięci widzów na długo.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages