Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Gołdapskie gimnazjum z tradycjami

2017-03-03 10:58:30 (ost. akt: 2017-03-03 11:10:48)

Społeczność Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi wykształciła od momentu powołania szkoły do życia wiele cennych zwyczajów i tradycji, które są pieczołowicie kultywowane.

Należy do nich przeznaczony dla uczniów klas pierwszych i co roku przeprowadzany Konkurs Wiedzy o Noblistach Polskich, który doczekał się dwunastej edycji. Jego organizatorkami są Aneta Wojnar-Konopka i Urszula Bernatowicz-Nyga, które 24 lutego spotkały się ze zwycięzcami wcześniejszych tur w trzecim, ostatnim etapie eliminacji.

Gimnazjaliści zaprezentowali rozległą wiedzę na temat twórczości i działalności patronów szkoły. Rozpoznawali fragmenty dzieł, ich autorów a także wizerunki; wskazywali bohaterów i tytuły ekranizacji filmowych; identyfikowali cytaty noblistów. Musieli wykazać się również umiejętnością wnioskowania oraz kreatywnością w wykorzystaniu zdobytej wiedzy.

Do uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z postawionymi wymaganiami należą:
Aurelia Adamczak (kl. 1A)- miejsce I
Agata Borawska (kl. 1C)- miejsce II
Mateusz Naszkiewicz (kl. 1A)- miejsce III

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages