Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Sesja z udziałem marszałka województwa

2017-01-26 15:52:28 (ost. akt: 2017-01-26 16:22:14)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin uczestniczył dziś (26.01) w sesji Rady Miejskiej w Gołdapi. Wizyta była okazją do rozmowy o inwestycjach unijnych i podpisania wstępnych umów na niektóre projekty.

Podpisywane dokumenty dotyczą trzech projektów, które będą współfinansowane ze środków zarezerwowanych dla miast należących do sieci Cittaslow. Uządzone zostanie nabrzeże jeziora Gołdap, rozbudowany i wyposażony Dom Kultury, powstanie też pracownia garncarska dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dofinansowanie tych inwestycji wyniesie 4,6 mln zł.

– Zmiany zachodzące w Gołdapi są dobrym przykładem, który wykracza daleko poza region – mówił marszałek Brzezin. – Przykładem na to, jak spójna strategia konsekwentnie realizowana przez lata może odmienić oblicze miasta. Dzięki kolejnym projektom miasto i gmina Gołdap stają się coraz bardziej rozpoznawalnym i atrakcyjnym uzdrowiskiem. Dzięki temu polepsza się również krajobraz społeczny.
 
Do polskiej sieci Cittaslow należy 26 miasteczek, z czego 20 to ośrodki z województwa warmińsko-mazurskiego. W 2016 roku produkt turystyczny Miasta Cittaslow znalazł się w zaktualizowanej strategii rozwoju turystyki województwa. 14 miast zostało objętych Ponadlokalnym Program Rewitalizacji Sieci Miast Cittaslow, na który zarezerwowano w RPO WiM na lata 2014-2020 łącznie 51,1 mln euro.
 
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages