Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

„Dzień odblasków” z gołdapską policją

2017-01-26 15:30:06 (ost. akt: 2017-01-26 15:34:08)

Autor zdjęcia: KPP w Gołdapi

25 stycznia w całej Polsce odbyła się akcja informacyjna dotycząca noszenia odblasków pn. „Dzień odblasków”. Również gołdapscy policjanci zachęcali wszystkich niechronionych uczestników ruchu drogowego do korzystania z odblasków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, piesi poruszający się po zmroku w terenie niezabudowanym, zobowiązani są nosić elementy odblaskowe. Ich brak grozi konsekwencjami.

O tym, że na drodze trzeba być widocznym, warto przypominać zwłaszcza teraz, gdy zmrok zapada coraz szybciej. Piesi noszący elementy odblaskowe widoczni są już z odległości 100 metrów, w odróżnieniu do tych w ciemnych ubraniach, których kierujący zauważy dopiero z odległości około 20 metrów od pojazdu.

Podczas środowego „Dnia odblasków” gołdapscy policjanci zachęcali mieszkańców do korzystania z elementów odblaskowych w czasie poruszania się po drogach. Działania funkcjonariusze przeprowadzili również w miejscach wypoczynku dzieci i młodzieży m.in. podczas ferii z biblioteką i zimowiska sportowego Lisy. Podobne działania odbyły się w całej Polsce.

"Dzień Odblasków" odbył się w naszym kraju po raz pierwszy. Inicjatywa wywodzi się z Norwegii, gdzie włączają się w nią tamtejsi celebryci, którzy promują noszenie odblasków.

Do elementów odblaskowych można zaliczyć nie tylko kamizelki ale również przedmioty doczepiane do ubrania tj. opaski, breloki czy smycze. Ważne jest jednak ich umieszczenie: najlepiej jest umieszczać je na wysokości kolan, dłoni, w okolicy środka klatki piersiowej i pleców – wtedy będziemy mieli pewność, że są dobrze widoczne dla innych uczestników ruchu. 

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages