środa, 15 lipca 2020. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Gołdapscy policjanci znów najlepsi w województwie

2017-01-25 16:28:14 (ost. akt: 2017-01-25 22:27:38)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

W środę, 25 stycznia z udziałem Komendanta Wojewódzkiego w Olsztynie insp. Tomasza Klimka, odbyło się roczne podsumowanie gołdapskiej policji. Tak jak w roku ubiegłym, mamy powody do dumy. Jesteśmy najlepszą jednostką w województwie.

Dane statystyczne przedstawił Komendant KPP w Gołdapi insp. Robert Marciniak. Dobre wyniki to niewątpliwie ciężka praca gołdapskich policjantów, którzy przez rok pracowali nad tym, aby podtrzymać wynik z 2015 roku.

W roku 2016 odnotowano 3686 interwencji. Na terenie powiatu doszło do 20 wypadków drogowych i 168 kolizji. Jedna osoba poniosła śmierć, a 25 osób zostało rannych. Najczęstszą przyczyną wypadków była nadmierna prędkość oraz alkohol. Podczas 11721 kontroli zatrzymano 102 kierowców „na podwójnym gazie” (2015- 132; 2014-153).

Wykrywalność ogólna przy średniej wojewódzkiej 67,6%, w powiecie gołdapskim wyniosła 84,3%. Stwierdzono 221 przestępstw kryminalnych. W zestawieniu wojewódzkim jeśli chodzi o wykrywalność przestępstw o charakterze kryminalnym, gołdapska jednostka z wynikiem 79,8 plasuje się na miejscu pierwszym.

Warto wspomnieć o najważniejszych sprawach prowadzonych przez gołdapskich funkcjonariuszy. Było to m.in. zakończenie sprawy dotyczącej pedofila, który działał za pośrednictwem internetu nie tylko na terenie powiatu gołdapskiego. Otrzymał on łącznie 6 zarzutów. „Kryminalni” wykryli sprawców upozorowanego rozboju na lombard w Gołdapi. Zatrzymali poszukiwanego sprawcy nieumyślnego spowodowania śmierci.

Więcej statystyk w numerze „Kuriera Gołdapskiego”- 3 lutego.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages