Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Gimnazjaliści i zdrowy balans

2017-01-12 10:44:50 (ost. akt: 2017-01-12 10:47:30)

Autor zdjęcia: Archiwum gimnazjum

Uczniowie klasy 2g i 1a pod opieką nauczycielek Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi- Anety Wojnar-Konopki, Małgorzaty Rant i Małgorzaty Obary- mieli 10 stycznia okazję uczestniczyć w oczekiwanej z niecierpliwością wycieczce do Olsztyna.

Organizatorki zadbały o równowagę pomiędzy rozwojem intelektualnym i aktywnym wypoczynkiem. W pierwszej kolejności zaproponowały gimnazjalistom obejrzenie najnowszego spektaklu na motywach książki George’a Orwella wystawianego w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie a zatytułowanego „Rewolucja zwierząt”.

Młodzież mogła doszukać się w przedstawieniu ukrytych pod zwierzęcymi maskami różnych typów ludzkich i postaw społecznych. Spektakl odsłaniał mechanizmy zdobywania władzy i prowadzenia kampanii wyborczej. Nawiązując do współczesności, pokazywał też konsekwencje zaniechań wobec globalnych problemów takich jak: pomoc uchodźcom, nietolerancja, totalitaryzm czy brak współpracy międzynarodowej.

Kolejnym punktem wycieczki, była wizyta w Parku Trampolin 7 Jump Street. Gimnazjaliści mieli tam do dyspozycji szereg atrakcji , gdyż trampoliny tworzą specjalne pola do gry w „zbijaka”, siatkówkę czy koszykówkę. Ponadto na terenie parku przygotowano dwa potężne baseny wypełnione gąbkami, w których można bezpiecznie wylądować po powietrznych ewolucjach.

Uczniowie pod opieką wykwalifikowanych opiekunów przeszli gruntowną rozgrzewkę i instruktaż. Po dwugodzinnym aktywnym wypoczynku otrzymali drobne upominki i wyrazy sympatii od kadry parku. Zanim wyjechali z Olsztyna już planowali powrót!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages