Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Uwaga! Ślisko na drogach i chodnikach

2017-01-10 11:17:46 (ost. akt: 2017-01-10 11:20:26)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Zima i zmieniające się warunki drogowe z pewnością nie sprzyjają uczestnikom poruszającym się po drogach. Kilku kierowców już zdążyło się przekonać, że na śliskiej nawierzchni trudno jest opanować pojazd.

Trwa zima, mrozy dotarły również do naszego regionu. Drogi i chodniki pokryły się śniegiem i są oblodzone. Przy takiej nawierzchni wydłuża się droga hamowania pojazdu, koła tracą przyczepność, a kierowca może nie zapanować na samochodem i wpaść w poślizg. Ważne jest zatem, aby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

O tym, że na śliskiej nawierzchni trudno jest opanować pojazd, przekonało się w poniedziałek (09.01.2017) kilku kierowców.

Około godz. 8.30 na Placu Zwycięstwa kierująca VW Passatem nie zachowała bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i doszło do zderzenia.

Kilka minut przed godz. 14 na ul. Warszawskiej kierujący VW Transporterem również nie zachował należytej odległości od poprzedzającej go hondy i najechał na tył auta.

Godzinę później w Boćwince kierujący Jelczem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu volvo, w wyniku czego doszło do zderzenia obu aut.

Do ostatniego zdarzenia doszło przed godz. 21 na Placu Zwycięstwa. Kierujący Skodą Octavią najechał na tył innej skody, której kierujący ustępował pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu.

Dlatego też podczas kierowania pojazdem należy zachować bezpieczny odstęp od aut jadących przed nami - im gorsze warunki tym większy odstęp. Szczególną uwagę przy takich warunkach na drodze należy zwrócić, wykonując manewry wyprzedzania, wymijania czy też skrętów. Należy też zachować ostrożność przy zbliżaniu się do przejść dla pieszych.

Apelujemy także do pieszych o rozwagę, aby nie przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, nie przebiegali przez nią i nie wchodzili na przejście dla pieszych bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Droga hamowania samochodu wynosi kilka metrów, a przy śliskiej nawierzchni dystans ten może znacznie się wydłużyć.

Pamiętajmy, że dodatkowym zwiększeniem naszego bezpieczeństwa będzie wyposażenie siebie i swoje dzieci w elementy odblaskowe.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages