Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Uratowany przed wychłodzeniem w Kośmidrach

2017-01-09 12:19:00 (ost. akt: 2017-01-09 12:22:41)
Policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą być bezdomni 
Fot. Archiwum policji

Policjanci sprawdzają miejsca gdzie mogą być bezdomni Fot. Archiwum policji

Dzięki informacji przekazanej od osoby anonimowej, gołdapscy policjanci uratowali przed wychłodzeniem bezdomnego mężczyznę. 34-latek przebywał w zamarzniętym namiocie, ubrany w spodnie i koszulkę z krótkim rękawem.

Mężczyzna odwieziony został do miejscowego szpitala, gdzie pozostał pod opieką lekarzy.

Apelujemy, aby nie przechodzić obojętne obok osób bezdomnych, nieporadnych życiowo czy pod wpływem alkoholu, szczególnie w te zimowe, mroźne dni. Jeden telefon może uratować czyjeś życie.

W nocy z soboty na niedzielę gołdapscy policjanci otrzymali informację, że na terenie dawnego wysypiska śmieci w Kośmidrach (gmina Gołdap) może przebywać osoba bezdomna. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali na zgłoszenie i pojechali we wskazane miejsce, niestety pomimo poszukiwań nikogo nie znaleźli.

Kilka godzin później dzielnicowi wspólnie z funkcjonariuszami wydziału kryminalnego ponownie sprawdzili wskazany teren.

Mundurowi w zaroślach daleko oddalonych od dawnego wskazanego wysypiska znaleźli zamarznięty namiot, a w nim 34-letniego bezdomnego. Mężczyzna siedział w koszulce z krótkim rękawem. Był tak zziębnięty i wychłodzony, że nie był w stanie sam wydostać się na zewnątrz. Funkcjonariusze przewieźli go do szpitala i tam pozostawili go pod opieką medyczną.

Nie bądźmy obojętni!
Apelujemy o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages