środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Sesja w Gołdapi pod znakiem podziękowań i gratulacji

2016-12-28 14:59:40 (ost. akt: 2016-12-29 16:28:45)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

Czwartkowa sesja Rady Powiatu upłynęła pod znakiem podziękowań i gratulacji.

Na początku starosta i przewodniczący Rady Powiatu pogratulowali i wręczyli nagrody laureatom oraz wyróżnionym w Powiatowym Konkursie Wiedzy o HIV/AIDS pt. „HIVokryzja”. Wzięło w nim udział sześcioro uczniów szkół ponadgimnazjalnych, po troje z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi i Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi.

Laureatami konkursu zostali uczniowie z LO: I miejsce Aleksandra Wierzbicka, II miejsce Anita Ordowska, III miejsce Edyta Hornostaj. Wyróżnienia otrzymali również uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi: Kamila Świąder, Monika Aneszko, Gabriel Sziliński.

Pełen uznania za zasługi, starosta gołdapski Andrzej Ciołek skierował wyrazy wdzięczności do insp. Andrzeja Żylińskiego, który przez wiele lat pełnił funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Gołdapi.

Starosta serdecznie podziękował za lata dobrej współpracy i działania na rzecz powiatu gołdapskiego. Wyraził wdzięczność za realizację inicjatyw na rzecz wzmocnienia roli i rozwoju ziemi gołdapskiej.

Podkreślił, że to między innymi dzięki insp. Żylińskiemu powiat gołdapski może cieszyć się z nowej siedziby komendy. Pogratulował także objęcia zaszczytnej i odpowiedzialnej funkcji szefa policji w Olecku oraz życzył dalszych sukcesów zawodowych.

Kolejna fala podziękowań spłynęła na funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. Asp. szt. Marta Andruczyk pełna poświęcenia i oddania, dzielnie realizowała projekt. Dzięki jej pracy na drogach naszego powiatu zanotowano spadek wypadków z udziałem pieszych.

Wyjątkowe podziękowania oraz wyrazy uznania za wykazanie wzorowej postawy obywatelskiej otrzymali również funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Mjr SG Marcin Sobolewski wspólnie z sierż. szt. SG Tomaszem Dyniszukiem, nie bacząc na niebezpieczeństwo, podjęli zdecydowaną akcję, ratując z pożaru mieszkańców powiatu gołdapskiego.

Starosta pogratulował wyjątkowego zaangażowania, a w szczególności godnej podziwu odwagi, która powinna stanowić wzór dla wszystkich obywateli.

Podczas sesji Rada Powiatu uchwaliła budżet na rok 2017. Zabezpieczono w nim kwotę 1,2 mln zł na objęcie udziałów w spółce GoldMedica w Gołdapi.

Ma to poprawić stan infrastruktury szpitala oraz umożliwić jego dalszy rozwój.

Na zakończenie, po wnioskach, głosowaniach i innych zwyczajowych elementach sesji,wszyscy złożyli sobie życzenia i podzielili się opłatkiem.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages