Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Przedszkolaki z SP3 mówili o zdrowym odżywianiu

2016-12-22 14:19:02 (ost. akt: 2016-12-22 14:25:35)

W listopadzie dzieci z klasy 0B z gołdapskiej „Trójki” pod kierunkiem Sylwii Kurpios-Sawickiej gościli na zajęciach młodsze koleżanki i kolegów z grupy Pięciolatków A oraz członków Gołdapskiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w osobach Moniki Woźnickiej, Andrzeja Murzyna, Tomasza Harydowicza i Zdzisława Zubrzyckiego.

Sześciolatki opowiadały o zasadach zdrowego żywienia i konieczności podejmowania aktywności fizycznej dla prawidłowego funkcjonowania dziecka.

Objaśniały też, jak należy czytać piramidę zdrowego żywienia. Następnie wierszem i piosenką podkreślili znaczenie warzyw i owoców w diecie dzieci. Nie zabrakło rozmów o miodzie. Najciekawszą częścią zajęć była rozmowa z Andrzejem Murzynem - prezesem stowarzyszenia.

Dzieci chętnie zadawały pytania na temat zdrowego odżywiania. Na koniec zajęć, w podziękowaniu za pielęgnowanie właściwych nawyków żywieniowych i zachęcanie młodszych koleżanek i kolegów do zdrowego odżywiania się, członkowie stowarzyszenia podarowali przedszkolakom zestaw ośmiu pluszowych warzyw i owoców „Gang Świeżaków”.

Sprawiło to dzieciom ogromną radość. Warto podkreślić, iż sześciolatki biorą udział w klasowym konkursie zachęcającym do spożywania zdrowego śniadania. Dzieci chętnie zajadają warzywa i pełnoziarniste pieczywo. Z pewnością pluszowy podarunek zachęci ich do wyrabiania właściwych nawyków żywieniowych.
Barbara Luto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages