Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Delegacja z Gruzji na terenie powiatu gołdapskiego

2016-12-14 11:52:38 (ost. akt: 2016-12-14 11:55:54)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W ostatnich dniach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego gościła delegacja z Gruzji, na czele z Davitem Oniashvilim, burmistrzem Gori. W piątek, 9 grudnia w odpowiedzi na zaproszenie starosty gołdapskiego Andrzeja Ciołka delegaci odwiedzili powiat gołdapski.

Wizyta rozpoczęła się od spotkania w Starostwie Powiatowym w Gołdapi. Goście podczas prezentacji multimedialnej mogli zapoznać się ze strukturą organizacyjną naszego samorządu, a także atrakcjami turystycznymi występującymi w pobliskiej okolicy. Zaprezentowano również film o inwestycjach prowadzonych w powiecie, który zobrazował, jak duże zmiany zaszły w regionie w ciągu ostatnich kilkunastu lat.

Następnie delegaci udali się do Centrum Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży „Marzenia”, gdzie mogli zobaczyć, jak wygląda praca w ośrodku. Jak podkreślał burmistrz Gori, jest to dla nich ważne doświadczenie, ponieważ sami chcą rozwinąć takie centra w Gruzji.

Goście zwiedzili również strefę uzdrowiskową. W pijalni wód mogli skosztować lokalnego surowca leczniczego, a także uczestniczyć w seansie w grocie solnej.
Gruzja jest na etapie przygotowań do akcesji do Unii Europejskiej. Jest w takiej samej sytuacji, jak Polska kilkanaście lat temu. Starosta gołdapski Andrzej Ciołek podczas spotkania podkreślił, że jest otwarty na współpracę i nowe inicjatywy.

Nawiązanie partnerstwa między samorządem gruzińskim i polskimi samorządami pozwoli Gruzinom na wymianę doświadczeń, zwłaszcza w sferze administracyjnej. Choć burmistrz Gori nie ukrywa, że jego zainteresowanie wzbudzają również lokalne projekty związane z kulturą i sportem, co może w przyszłości zaowocować wspólnymi działaniami w tym kierunku.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages