Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Odczaruj stwora na święta!

2016-12-07 12:02:57 (ost. akt: 2016-12-07 12:02:36)

Wystartowała kampania świąteczna Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” — „Odczaruj stwora na święta” czyli …pomóż dzieciom chorym na raka w walce o ich życie!

W 2016 roku gwałtownie wzrosła liczba zachorowań na nowotwory. Choroba ta coraz częściej dotyka również tych najmłodszych. W 2016 roku tylko do końca października w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie odnotowano już 45 zachorowań. Dla porównania w roku ubiegłym zachorowań było 34.

Choroba jest złym stworem, razem możemy go przegonić! Potrzebujemy Twojej pomocy, by dziecięce strachy oswoić — to hasło, które przyświeca 3. edycji świątecznej akcji Fundacji.

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na fakt, że leczenie dzieci chorych na raka wymaga nakładów finansowych ze strony ich rodziców. Dziesiątki rodziców dzieci walczących z chorobą zrobiły już wszystko co mogły. Często jest tak, że bez pomocy innych ludzi maluchy nie mają szansy na powrót do zdrowia.

„Odczaruj stwora na święta” to akcja, dzięki której rodzice chorych na raka dzieci będą mogli skupić się na ich leczeniu, a nie na szukaniu pieniędzy.

— Zainicjowaliśmy akcję profilaktyki nowotworów u dzieci „Przegląd Malucha” — mówi Iwona Żochowska-Jabłońska, szefowa Fundacji „Przyszłość dla Dzieci.” Jest to temat nam bardzo bliski, bo dzieci, u których wykryto nowotwór, trafiają później do naszej Fundacji. Leczenie w szpitalu to jedna sprawa. Ale ważna jest też druga strona medalu: żeby do tych lekarzy dojechać, żeby mieć na leki i materiały opatrunkowe, żeby przygotować w końcu mieszkanie na przyjęcie dziecka wykończonego chemioterapią. Po raz trzeci zapraszamy mieszkańców Warmii i Mazur do pomocy dzieciom, które zachorowały — dodaje.

Doskonałą formą wsparcia jest przekazanie darowizny, która dzięki Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” zmieni się w 100% możliwości wsparcia chorych dzieci – podopiecznych Fundacji.

Fundacja uruchomiła stronę internetową. Kampania będzie trwała do 8 stycznia 2017 roku. W tym czasie każdy może wpłacić darowiznę, a tym samym dobrze się bawić, odczarowując stwory - dowolną ilość razy i za dowolną kwotę, która jest wielokrotnością 10 złotych.

Potrzebne jest 50 tys. zł, aby w 2017 roku Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” mogła pomóc dzieciom cierpiącym na nowotwory. W tej chwili pod jej opieką jest ich 23.
— Akcję kierujemy do mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego. Ludzi nieobojętnych na potrzeby innych — mówi Agnieszka Terebiłów, koordynatorka kampanii. Do osób, które rozumieją, że często bez pomocy innych ludzi maluchy nie mają szansy na powrót do zdrowia. Tych, którzy sami są wrażliwi i rozumieją, że mają wpływ na otaczającą rzeczywistość — dodaje.

Przyłącz się do akcji, wejdź na stronę Fundacji i wpłać kwotę na swoją miarę.

Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” od 14 lat daje szansę na rozwój najbardziej potrzebującym chorym dzieciom na Warmii i Mazurach. Dla jej 307 podopiecznych specjalistyczne leczenie, nowoczesne środki farmaceutyczne czy skomplikowane zabiegi operacyjne wiążą się z kosztami, które często przekraczają finansowe możliwości rodziców.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages