Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Brawurowo zagrany spektakl zrobił ogromne wrażenie na widzach

2016-11-15 10:30:12 (ost. akt: 2016-11-15 10:34:37)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Pierwszy dzień Tygodnia Edukacji Globalnej w Szkole Podstawowej w Pogorzeli już za nami. Nasze działania rozpoczęliśmy prezentacją o aktualnych wyzwaniach globalnych.

Była to doskonała okazja do dyskusji, zaprezentowania własnych obaw i zadania pytań przed całym szeregiem działań czekających na uczniów w tym tygodniu.

Następnie przypomnieliśmy sobie nasze poczynania z tamtego roku, a było ich naprawdę sporo: szereg akcji charytatywnych, warsztaty, projekt, zajęcia edukacyjne, zajęcia o antysemityzmie, opieka nad pobliskim cmentarzem ewangelickim.

Po spokojnym początku dnia nastąpił mocny akcent – przedstawienie Teatru Kurtyna z Krakowa pt. „Twoje nowe jutro”. Brawurowo zagrany spektakl zrobił ogromne wrażenie na widzach i wywołał wiele emocji. Taki był też zamiar, bowiem przesłanie dotykało spraw aktualnych dla współczesnej młodzieży i dzieci: emocje własne i innych, konsekwencje podejmowanych wyborów, znaczenie tolerancji, empatia, ochrona własnej indywidualności, umiejętność aktywnego słuchania, radzenie sobie z negatywnymi emocjami i stresem, szacunek dla innych, życzliwość; a wszystko przekazane zostało w sposób zajmujący i angażujący widza całkowicie.

Później część uczniów pod opieką Pani Ani Milewskiej przygotowywała prace na konkurs pt. „Jak wyobrażam sobie kraje rozwijające się po roku 2030”. Wyzwanie konkursowe nie było proste, ponieważ odnosiło się do spraw poważnych i o dużym znaczeniu – uczestnicy mieli wykonać pracę dotyczącą jednego z trzech obszarów tematycznych: zmiana klimatu, bezpieczeństwo żywności i rolnictwo, godna praca. Wyniki i poziom szkolnego etapu tego konkursu wkrótce poznamy.

Kolorem wiodącym dzisiaj w Szkole Podstawowej w Pogorzeli była zieleń – wszyscy przyszliśmy ubrani na zielono, aby wyrazić nadzieję… na świat bez wojen, głodu i niesprawiedliwości, a także na świat, w którym liczy się pojedynczy człowiek i jego indywidualność.
Ewa Kisyk i Monika Wojtala-Taudul

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages