Piątek, 14 grudnia 2018. Imieniny Alfreda, Izydora, Zoriny

Dzieci z Gołdapi uczcIły Święto Drzewa

2016-11-08 16:06:46 (ost. akt: 2016-11-08 15:13:30)

Z okazji Światowego Dnia Drzewa dzieci z oddziału pięciolatków A i 0 B z gołdapskiej „Trójki” pod kierunkiem wychowawczyń Sylwii Kurpios-Sawickiej i Małgorzaty Stankiewicz udały się do lasu, gdzie przeżyły przyrodniczą przygodę.

Zajęcia w szkółce leśnej dostarczyły dzieciom wiele radości. Tam z podziwem obserwowały siewki i sadzonki dębów, klonów, wiązów, sosen czy świerków. Ze zdumieniem przyglądały się rocznym drzewkom. Największą atrakcją bez wątpienia było sadzenie drzew w lesie. Dzieci zapamiętały wiele ciekawostek przyrodniczych, które niezwykle interesująco opowiadał pan leśniczy Henryk.

Niespodzianką okazała się obserwacja najstarszego i największego w naszej okolicy dębu „Dworzanina”. Zdaniem dzieci było zmierzenie obwodu jego pnia, co stanowiło niełatwą czynność. Przedszkolacy ze smutkiem przyjęli, że ten okazały pomnik przyrody umiera.

Na koniec dzieci mogły skorzystać z ciepła ogniska piekąc kiełbaski, a zabawa ruchowa przygotowana przez pana leśnika była radosnym zwieńczeniem leśnej przygody. Dziękując za ciekawe zajęcia dzieci wręczyły panu Henrykowi plakaty z wykonanymi przez siebie drzewami. Za aktywność podczas zajęć pan leśniczy obdarował przedszkolaków słodkim ciasteczkiem.
Barbara Luto
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages