Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Królewska gra w szachy w szkole w Gołdapi

2016-11-02 10:35:20 (ost. akt: 2016-11-02 11:50:17)

Autor zdjęcia: Archiwum SP3

Od trzech lat wielką atrakcją zajęć świetlicowych w SP3 w Gołdapi stała się królewska gra. Wydawać się może, że granie w szachy jest nudne. Jednak to nieprawda, ponieważ okazało się, że dzieci ją lubią.

Zaczęliśmy od zabawy figurkami. "Szachowe wojska" stały naprzeciwko siebie. Dzieci zbijały kolejne figurki, co sprawiało im niesamowitą frajdę. Każda kolejna gra wymagała od graczy logicznego myślenia. Dzieci zaczynały planować strategię, która pozwoli im osiągnąć zamierzony cel. Bardzo dobrze przy tym się bawiły. I o to w ten sposób utworzyło się koło szachowe.

Dzieci z klasy 2d Szkoły Podstawowej nr 3 już drugi rok uczą się tej szlachetnej gry, a zaczęły w wieku 6 lat. Przez ten cały okres opanowały wiedzę na temat poszczególnych figur szachowych, ich poruszania się po szachownicy, nauczyły się zasad tej gry i przestrzegania jej reguł.

Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpłynął nie tylko na ich rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Poprzez granie w szachy dzieci uczą się uczciwego współzawodnictwa, zdyscyplinowania i systematyczności. Ćwiczą swoją pamięć, wyobraźnię przestrzenną oraz rozwijają zdolność koncentracji. Takie korzyści z gry w szachy zauważyła wychowawczyni tej klasy pani Ewa Beata Jusińska oraz rodzice dzieci.

Gra w szachy stała się więc doskonałym sposobem na mądre i twórcze wykorzystanie wolnego czasu na zajęciach świetlicowych oraz na przerwach między lekcjami.
Marzanna Zadroga, SP3

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Paweł Surażyński #2104863 | 79.185.*.* 3 lis 2016 14:37

    Ja to uważam że Marzanna Zadroga to oprócz bycia wychowawczynią jest jeszcze bardzo fajna dziedziczną. Paweł Surażyński

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages