środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Powiat gołdapski współpracuje z gminą Gori w Gruzji

2016-10-27 08:49:18 (ost. akt: 2016-10-27 09:55:44)

Autor zdjęcia: Archiwum starostwa

W dniach 20- 23 października delegacja powiatu gołdapskiego przebywała w Gruzji w mieście Gori.

Starosta gołdapski Andrzej Ciołek wraz z członkiem Zarządu Powiatu Bogdanem Michniczem i radnym Rafałem Górskim pojechali do Gruzji, by sfinalizować porozumienie o współpracy między gminą Gori a powiatem gołdapskim.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się we wrześniu bieżącego roku w Gołdapi, starosta gołdapski Andrzej Ciołek z Bogdanem Michniczem podpisali z burmistrzem gminy Gori Davidem Oniashvili list intencyjny, będący deklaracją o wzajemnej współpracy pomiędzy samorządami. Spotkanie było inicjatywą Tomasza Makowskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Andrzeja Pianki.

Umowa o współpracy została natomiast podpisana 22 października podczas obchodów dorocznego święta urodzaju w Gori, m.in. w obecności przedstawicieli z Francji i Brazylii, a także byłego polskiego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Obie strony zgodziły się, że wzajemna współpraca przyczyni się do zacieśnienia więzi pomiędzy narodem gruzińskim i polskim, do poznania narodowych i kulturalnych wartości obu krajów oraz wsparcia w zakresie praw człowieka, programów społecznych i opieki zdrowotnej.

Miłym gestem było przekazanie na rzecz tamtejszej biblioteki uniwersyteckiej polskich książek przez przedstawicieli delegacji z Gołdapi, Ełku, Orzysza, Pisza, Raciechowic, Gryfina i Gryfic.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages