Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Zajęcia profilaktyczne w Pogorzeli

2016-10-20 14:05:03 (ost. akt: 2016-10-20 14:05:57)

17 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Pogorzeli uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych dotyczących uzależnień oraz obejrzeli przedstawienie profilaktyczne teatru Kurtyna z Krakowa pt. „O jeden krok za daleko” .

Przedstawienie to kompleksowy zapis procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zanik empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości, zaburzeń i błędów w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym.

Młody widz ma możliwość, wsłuchany w argumentację bohaterów, właściwej, poprawnej weryfikacji i oceny przyczyn oraz czynników związanych z patologią współżycia i kształtowania postawy społecznej.

Ważnym elementem, zawartym w spektaklu, jest problem postrzegania norm prawnych, które nie krępują człowieka w dokonywaniu wyborów, a jedynie właściwie ukierunkowują go do bezpiecznych zachowań i uczą dystansu do zachowań ryzykownych.

Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w przedstawieniu oraz warsztatach dzięki realizacji programu profilaktycznego "Bezpieczne dorastanie w naszej szkole".
Monika Wojtala Taudul
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages