środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Historyczny dzień w gołdapskiej komendzie policji

2016-10-17 18:27:54 (ost. akt: 2016-10-17 19:26:43)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Z udziałem wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Jarosława Zielińskiego odbyły się uroczystości nadania sztandaru gołdapskiej policji.

Poniedziałek był wyjątkowym dniem dla gołdapskich policjantów, pracowników komendy, władz samorządowych oraz mieszkańców gminy Gołdap.

Wiceminister MSWiA Jarosław Zieliński uroczyście wręczył komendantowi gołdapskiej jednostki insp. Robertowi Marciniakowi symbol honoru, męstwa oraz oddania służby drugiemu człowiekowi.

Sztandar należący do gołdapskiej jednostki jest jedynym w województwie, który został wykonany według wytycznych zawartych w nowym rozporządzeniu. Widnieją na nim słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna.

Sztandar został ufundowany przez komitet społeczny, który od kilku miesięcy pozyskiwał pieniądze na ten cel. To dzięki wsparciu, zaangażowaniu i determinacji wielu osób mogło dojść do poniedziałkowych uroczystości. Należy tu wspomnieć o Andrzeju Ciołku - przewodniczącym komitetu - oraz o byłych szefach gołdapskiej jednostki o insp. Andrzeju Żylińskim oraz nadkom. Jerzym Kuprewiczu.

Po uroczystości w hali OSiR goście udali się pod siedzibę nowej komendy przy ulicy Mazurskiej, którą pobłogosławił biskup ełcki Jerzy Mazur. Gołdapska policja otrzymała również nowy samochód- Skodę Yeti.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Robert #2559419 | 188.147.*.* 20 sie 2018 16:28

    Żałosny grubas.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages