Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Lekcja przyrody i historii w terenie

2016-10-17 10:26:47 (ost. akt: 2016-10-17 10:38:39)

Autor zdjęcia: Archiwum SP2

Uczniowie klas IIb,IIIb i VIb ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Gołdapi wybrali się, aby podziwiać to, co mamy niedaleko.

Zwiedzili zespół dworsko-parkowy we wsi Bludzie, w tym dwa pomniki przyrody - dębową aleję i dąb szypułkowy "Dworzanin" o średnicy pnia ponad 4 m.

Przeszli piękną pod względem widokowym trasą do Kiepojć. Po drodze oglądali Puszczę Romincką „z góry” oraz podziwiali wiadukty kolejowe. Następnie pojechali do Stańczyk. Oczywiście uczniowie weszli na mosty kolejowe i podziwiali przepiękne widoki. Obejrzeli również położone niedaleko rozlewisko stworzone przez bobry.

Niektórzy twierdzili nawet, że dostrzegli tam bobra! Spędzili również trochę czasu w gospodarstwie agroturystycznym „Trzy Świerki”. Skromnie? Tak się tylko wydaje, bo dzięki przewodnikowi Ryszardowi Dutkiewiczowi zdobyli potężną dawkę wiedzy o krajobrazie, architekturze, przyrodzie.

Okazało się, że tajemnice kryją się na każdym kroku. Dziewczynki z klasy szóstej nie odstępowały go na krok i pytały, pytały…

Warto poznać to, co mamy dosłownie w zasięgu ręki, a mamy naprawdę wiele pięknych, ciekawych miejsc z bogatą historią. Dbamy o to, aby nikt nam nie mógł zarzucić, że „cudze chwalimy, a swego nie znamy”.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages