Sobota, 26 maja 2018. Imieniny Eweliny, Jana, Pawła

Edukacyjne spotkanie z młodzieżą

2016-10-07 18:35:51 (ost. akt: 2016-10-07 18:38:35)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili dwudniowe szkolenie z zakresu handlu ludźmi. W spotkaniu, które odbyło się w dniach 5-6 października w Liceum Ogólnokształcącym w Gołdapi wzięło udział ponad 120 uczniów.

Pierwszego dnia koordynator z W-MOSG omówił ogólne zagadnienia dotyczące handlu ludźmi. Następnego dnia funkcjonariusze z PSG w Gołdapi uświadomili młodym ludziom jak niebezpieczne jest to zjawisko. Podczas prezentacji multimedialnej pokazano istotne zagrożenia wynikające z podejmowania pracy za granicą, a także przekazano porady i informacje o tym, jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi.

Funkcjonariusze uwrażliwili licealistów na istniejący problem handlu: dziećmi, kobietami, narządami, tanią siłą roboczą, czy nielegalną adopcją. Wskazali także gdzie i jak szukać pomocy jeśli ktoś stanie się ofiarą tego procederu.

Odbywające się edukacyjne spotkania funkcjonariuszy z młodzieżą, mają na celu kształtowanie świadomości młodych ludzi na temat niebezpieczeństw i zagrożeń związanych z poszukiwaniem pracy w kraju i za granicą, a także przybliżenie problematyki handlu ludźmi.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages