Sobota, 21 kwietnia 2018. Imieniny Jarosława, Konrada, Selmy

Sprawdzian umiejętności psów służbowych

2016-09-30 12:52:53 (ost. akt: 2016-09-30 13:01:51)

Autor zdjęcia: Archiwum W-MOSG

28 września w Ogonkach zakończyły się dwudniowe zawody przewodników psów służbowych. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej reprezentował st.sierż.SG Marcin Kupibida wraz z psem służbowym Brita, którzy na co dzień pełnią służbę w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

Organizatorem zawodów była Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej. O miano najlepszego duetu walczyło 30-stu przewodników ze swoimi podopiecznymi. Psy służbowe musiały wykazać się umiejętnościami w wyszukiwaniu broni, amunicji, materiałów wybuchowych oraz narkotyków.

Do udziału w zawodach na zasadzie honorowego uczestnictwa zaproszono także reprezentacje innych służb mundurowych: Straż Graniczną Policję, Służbę Celną, Mazowiecki Pułk Saperów z Kazunia.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej reprezentował st.sierż.SG Marcin Kupibida wraz z psem służbowym Brita do wyszukiwania substancji narkotycznych, którzy na co dzień pełnią służbę w Placówce Straży Granicznej w Gołdapi.

Celem spotkania było pogłębienie i zacieśnianie współpracy pomiędzy jednostkami organizacyjnymi służb mundurowych oraz podniesienie kwalifikacji zawodowych przewodników i ich czworonożnych przyjaciół w przeciwdziałaniu i zwalczaniu przestępczości.



Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages