Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Wizyta nauczycieli ze Stade

2016-09-23 08:45:24 (ost. akt: 2016-09-23 08:47:54)

W dniach 19 – 21 września z wizytą w gimnazjum gościło troje nauczycieli z BBS II w Stade. Celem wizyty było przygotowanie nowej wymiany uczniów z obu miast, planowanej na najbliższe lata szkolne.

Panowie Jörg Rode i Olivier Grade oraz pani Claudia Jȁnichen przez trzy dni poznawali naszą szkołę, pracujących tu nauczycieli, spotkali się także z uczniami, do których adresowana jest propozycja wymiany młodzieży.

We wtorek goście zostali przyjęci przez Burmistrza Gołdapi pana Tomasza Luto. Spotkanie odbyło się w serdecznej atmosferze, pan burmistrz zapewniał o żywym zainteresowaniu władz miasta kontynuowaniem współpracy polskich i niemieckich szkół oraz wymiany naszych uczniów. Następnie niemieccy goście odwiedzili Starostwo Powiatowe, przyjęła ich pani Wicestarosta Grażyna Senda.

Po południu goście ze Stade zwiedzili Gołdap i okolicę: wspięli się na mosty w Stańczykach, obejrzeli panoramę miasta z wieży ciśnień, pooddychali zdrowym powietrzem w tężniach, spróbowali – choć bez smaku – mineralnych wód. Poznali historię Puszczy Rominckiej i Gołdapskiego Sanatorium.

W środę przed południem goście odwiedzili firmę Iryd i zapoznali się z jej produkcją oraz organizacją praktyk uczniów szkoły zawodowej.

Przygotowania do wymiany młodzieży prowadzone są wspólnie przez Gimnazjum i Zespół Szkół Zawodowych. Głównym motywem wymiany jest kształcenie zawodowe młodzieży. Dyrekcja i nauczyciele obu gołdapskich szkół z dużym zaangażowaniem podjęli się nowych zadań.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages