Pewna wygrana Rominty z liderem

2016-09-19 12:00:00(ost. akt: 2016-09-19 14:41:12)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

W sobotę, piłkarze Rominty podejmowali zespół Znicz Biała Piska, który po 7. kolejce był liderem IV ligi. Sytuacja zmieniła się diametralnie po zwycięstwie gołdapian 4:0. Znicz spadł na 3. miejsce w tabeli, a Rominta awansowała o dwa oczka na 2. miejsce.
— Pierwsza połowa to były typowe piłkarskie szachy. Oba zespoły podeszły do siebie z szacunkiem i można powiedzieć, że była wyrównana. Jednak bamka Michała w 44. minucie ustawiła mecz. Gol padł z dobrego dośrodkowania z rzutu rożnego i Michał celnie uderzył głową do pustej bramki. Druga połowa odbyła się już pod nasze dyktando i rywal nie miał nic do powiedzenia. Zagraliśmy dobry mecz, przed nami trudne spotkania z Wikielcem w środę i z Giżyckiem w sobotę — komentuje Przemysław Kołłątaj.

Drugą połowę rozpoczęły ataki Rominty, które zaowocowały trzema golami: Mateusza Kułaka ('54), Radosława Gulbierza ('59) i Bartłomieja Wierzbickiego ('87).

W środę, 21 września, Rominta jedzie na mecz z Wikielcem, w sobotę natomiast 24 września wyjeżdża do Giżycka, gdzie stanie naprzeciw piłkarzy z Mamr.

SKŁAD ROMINTY
Radosław Gąsiorowski - Michał Mościński (Marcin Sirant), Kacper Jagłowski, Hubert Molski, Konrad Piwko, Sewak Safaryan (Radosław Gulbierz), Mateusz Dyniszuk, Mateusz Kułak, Dawid Paszkowski, Radosław Gulbierz, Konrad Radzikowski (Bartłomiej Wierzbicki)

WYNIKI 8. KOLEJKI
MKS Korsze - Unia Susz 2:1 (2:0), Granica Kętrzyn - Mrągowia 1:2 (0:2), Błękitni Orneta - Tęcza Biskupiec 4:1 (0:1), Mamry Giżycko - Wikielec 2:3 (1:2), Rominta Gołdap - Znicz Biała Piska 4:0 (1:0), Delfin Rybno - Warmiak Łukta 3:1 (1:0), Stomil II Olsztyn - Zatoka Braniewo 0:2 (0:1), Orlęta Reszel - Omulew Wielbark 3:1 (0:0)