Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Dyskusyjny Klub Książki w Grabowie o "Rozwiązłej"

2016-09-07 13:42:14 (ost. akt: 2016-09-07 15:45:43)

Autor zdjęcia: DKK Grabowo

Do długiej i głębokiej dyskusji sprowokowała uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki filii bibliotecznej w Grabowie książka Jarosława Kamińskiego "Rozwiązła". Głównymi pretekstami były – wielowątkowość powieści, specyficzna forma, a nawet dosyć śmiałe sceny erotyczne.

Mimo początkowych obaw niejednego z czytelników, książka wciąga, ponieważ już na początku autorowi udało się stworzyć napięcie, sugerując, że coś łączy ze sobą nawet pozornie nie znające się wcześniej osoby. Jakiś trup w szafie, jakieś demony z przeszłości.

Głównym bohaterami jest para – kobieta po czterdziestce i dużo od niej młodszy student, okazujący się potem biseksualistą. Kobieta pochodzi z domu dziecka. W szczególny sposób przygląda się jej ojciec studenta podczas rodzinnego spotkania, kiedy to kobieta od początku zostaje wzięta za intruza.

Rozwiązła jest – by tak rzec – powieścią konfrontacyjną. Dotyczy nie tylko relacji osobistych, ale bolesnej przeszłości, sugerując jednocześnie konstatację, że nie jest łatwo żyć bez poznawania swoich korzeni. Istotne jest również pytanie, dlaczego ludzie wybierają toksyczne związki nawet mając nierzadko tego świadomość?

DKK w filii Biblioteki Publicznej w Grabowie rozwija się, ujmuje spontaniczność dyskusji, rodzinna atmosfera i dodatkowo wielopokoleniowość grupy. Spotkania odbywają się raz w miesiącu i prowadzi je bibliotekarka Lucyna Świerzbin.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages