Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Gołdapskie Święto Plonów za nami

2016-09-05 19:04:57 (ost. akt: 2016-09-05 22:44:26)

Autor zdjęcia: Archiwum UM

Niedzielna aura chciała popsuć szyki organizatorom I Dożynek Gminnych w Gołdapi. Uczestnicy nie dali się i tegoroczne Święto Plonów można uznać za bardzo udane.

W przygotowaniu dożynek włączyli się sołtysi wraz z mieszkańcami swoich wsi. Bele i kostki z siana świetnie zastąpiły stoły. Każde sołeckie stoisko było wspaniale przygotowane, niemal na każdym z nich można było posmakować rarytasów.

Gołdapskie dożynki poprzedziła dziękczynna msza polowa celebrowana przez biskupa ełckiego Jerzego Mazura, który podziękował rolnikom za ich codzienny trud.

Nie obyło się bez konkursów. Miano najładniejszego stoiska zdobyło sołectwo Galwieć. Najlepszy płód rolny pochodził z sołectwa Grabowo. Sołectwo Kozaki przygotowało „Karkówkę po kozacku”, które zdobyło miano najlepszej potrawy.

Najsmaczniejszy chleb przygotowało sołectwo Juchanjć. Na I Dożynki Gminne przygotowano siedem wieńców dożynkowych. Pierwsze miejsce otrzymało sołectwo Grabowo. Drugie miejsce zajął wieniec z Pogorzeli, a trzecie przygotował Piotr Szyder. Gwiazdą dożynkową był Niecik oraz Focus.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages