Piłkarze Rominty przywieźli trzy punkty z Wielbarka

2016-09-05 11:26:00(ost. akt: 2016-09-05 11:25:38)
W niedzielę Rominta Gołdap pojechała na mecz 5. kolejki IV ligi do Wielbarka. Przywiozła trzy bramki i trzy punkty. W środę podejmuje Mrągowię Mrągowo. Wszyscy na mecz!
Mecz z ostatnią drużyną w tabeli rozpoczął się pomyślnie dla gołdapian. Już w 3. minucie gola w debiutanckim meczu w drużynie Rominty zdobył Konrad Radzikowski, wypożyczony od MKS-napastnik, grający z numerem 3.

Uskrzydleni bramką piłkarze Rominty szukali kolejnych okazji. I znaleźli w 31. minucie. Kapitan gołdapskiej drużyny Michał Mościński po dobrym dośrodkowaniu pokonał strzałem głową bramkarza Omulewa i było 2:0.

Dwie minuty później w pięknym stylu Krystian Zajączkowski zdobył trzecią bramkę dla Rominty. Niestety, humory popsuła kontra Omulewa i w efekcie bramka Arkadiusza Cieślika w 41. minucie po błędach obrońców Rominty.

W drugiej odsłonie obie drużyny szukały pomysłu na rozbrojenie bramkarzy, ale bezskutecznie i mecz zakończył się wygraną Rominty 3:1.

SKŁAD ROMINTY
Radosław Gąsiorowski - Michał Mościński, Jakub Waszkiewicz (72 Sirant), Hubert Molski, Sewak Safarjan, Kacper Jagłowski, Krystian Zajączkowski (52 Mateusz Dyniszuk), Mateusz Kułak, Tomasz Kamiński (52 Kamil Prusinowski), Konrad Piwko, Konrad Radzikowski

WYNIKI 5. KOLEJKI
Tęcza Biskupiec - Orlęta Reszel 0:2 (0:1), Warmiak Łukta - MKS Korsze 1:2 (0:0), Mrągowia Mrągowo - GKS Wikielec 0:3 (0:3), Stomil II Olsztyn - Mamry Giżycko 3:0 (2:0), Omulew Wielbark - Rominta Gołdap 1:3 (1:3), Unia Susz - Znicz Biała Piska 0:2 (0:2), Błękitni Orneta - GSZS Rybno 5:1 (1:0), Zatoka Braniewo - Granica Kętrzyn 1:0 (1:0)