Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Dożynki w Gołdapi pod wielkim znakiem zapytania

2016-08-30 16:38:35 (ost. akt: 2016-08-30 17:25:05)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Chyba po raz pierwszy w historii miasta, sesja Rady Miejskiej w Gołdapi została przerwana i przełożona na następny dzień. Dzisiejsze spotkanie było bardzo burzliwe.

Najbardziej burzliwa dyskusja odbyła się jednak przy punkcie dotyczącym projektów uchwał zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2016 – 2032 oraz zmian budżetu na 2016 rok.

Radni z Klubu Radnych Gospodarni Razem głosowali przeciw wprowadzeniu zmian w tych punktach. Sprawa tyczyła się I Gminnych Dożynek, które mają odbyć się 4 września. Radni mają za złe burmistrzowi, że najpierw organizowane jest wydarzenie, wysyłanie zaproszeń, a potem szukanie na ten cel pieniędzy.

Swoją drogą, dyskusja nad budżetem trwała również podczas niedawnych komisji. Dlaczego wtedy nie było tak burzliwie?

Podczas sesji burmistrz Tomasz Luto stwierdził, że dzięki grupie radnych dożynki zostaną odwołane. Najbardziej szkoda rolników, dla których owa impreza była przeznaczona. Sołtysi również byli mocno związani z jej organizacją. Wieńce dożynkowe są już niemal gotowe...

Trafnie skwitował to sołtys sołectwa Galwiecie Maciej Kordjak, który stwierdził, iż on wraz z mieszkańcami, wieńcem dożynkowym oraz sceną przybędą na pewno na Promenadę Zdrojową.

Jutrzejsze posiedzenie (31 sierpnia) ma rozpocząć się o godzinie 10 w Urzędzie Miejskim. Każdy mieszkaniec może stawić się na sesji i zabrać głos. Warto korzystać ze swoich praw.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages