Wtorek, 11 grudnia 2018. Imieniny Biny, Damazego, Waldemara

Zdrowie w bibliotece w Gołdapi

2016-08-07 09:50:08 (ost. akt: 2016-08-07 09:55:08)

Biblioteka pedagogiczna w Gołdapi realizuje projekt profilaktyczny „Zdrowa biblioteka”.

Zaczęłyśmy od literatury tematycznej, zakupionej z przyznanych nam funduszy. Kupiłyśmy 30 książek, do których czytania serdecznie zapraszamy. Przedsmak lektury poznali już uczniowie gimnazjum, którzy przed wakacjami uczestniczyli w cyklu „Literackich spotkań z problemem”. Ich konfrontacja, z trudnymi bądź co bądź tekstami, przyniosła wiele wartościowych spostrzeżeń.

Kolejny punkt projektu obejmował szeroko pojętą promocję zdrowia wśród lokalnej młodzieży. Zaproponowałyśmy uczniom dwa konkursy, plastyczny i literacki. Konkurs plastyczny pt. „Klucz do zdrowia”, adresowany do gimnazjalistów, cieszył się dużym zainteresowaniem. Komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia aż dwudziestu jego uczestnikom. Konkurs dla Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi na najpiękniejsze życzenia związane ze zdrowiem, zatytułowany „Zdrowia życzę…” liczył mniej uczestników, przyznano więc pięć nagród i wyróżnień. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci nagrody książkowe. Uczniowie ZSZ wystąpili ponadto z własną propozycją popularyzowania wiedzy o zdrowiu na naszym koncie na FB. W szkole tej funkcjonuje „Kącik wiedzy medycznej”, w którym uczniowie i nauczyciele popisują się swoimi wiadomościami w tym zakresie.

Projekt „Zdrowa biblioteka” współtworzą z nami koordynatorki z Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich Agnieszka Tomaszewska-Skoczeń i Aneta Wojnar-Konopka oraz Ewelina Sawościan z Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi. Wzięło w nim udział około stu sześćdziesięciu osób.

W trakcie przeprowadzki nie miałyśmy niestety czasu oraz warunków, by uroczyście wręczyć dyplomy i nagrody, dlatego nasze niezastąpione koordynatorki, we współpracy z wychowawcami, zajęły się tym zadaniem. We wrześniu planujemy małe spotkanie podsumowujące projekt - już w nowym lokalu biblioteki.

Nagrodzeni w konkursie plastycznym „Klucz do zdrowia”:
 Katarzyna Fiodorowicz i Kinga Mentel – 1. miejsce
 Julia Karwel i Alicja Wysocka – 2. miejsce
 Martyna Hołdyńska i Aleksandra Niedźwiecka - 3. miejsce
 Maria Kołosza, Maja Grudzińska, Emily Stepanik, Zuzanna Śniczewska, Patrycja Jurewicz, Zuzanna Kuziak, Zuzanna Rawinis, Piotr Raczyła, Magdalena Lejmel, Julia Pietrzak, Kacper Skrodzki, Katarzyna Krużko, Natalia Tylenda
i Joanna Gawza – wyróżnienia

Prace oceniła komisja w składzie: Anna Andrzejewska, Cecylia Buczyńska-Buza
i Jadwiga Święcka.

Nagrodzeni w konkursie literackim „Zdrowia życzę…”:
 Marcelina Twarogowska – 1. miejsce
 Patrycja Bończak – 2. miejsce
 Karolina Kołodziej – 3. miejsce
 Monika Aneszko i Marta Kuprajtys – wyróżnienia

Prace oceniła komisja w składzie: Zofia Burel, Teresa Sowulewska i Agnieszka Stańczak.

Agnieszka Stańczak i Jadwiga Święcka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages