Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Podejrzany o liczne kradzieże nie uniknie odpowiedzialności

2016-07-15 17:08:48 (ost. akt: 2016-07-15 17:09:04)

Za liczne kradzieże odpowie przed sądem 34-letni Kamil D. zatrzymany przez gołdapskich policjantów. Mężczyzna w krótkich odstępach czasu kradł artykuły szkolne, zabawki i alkohol z miejscowych sklepów i placówek handlowych. Choć skradzione przedmioty kosztowały po kilkadziesiąt złotych i popełnił wykroczenia, teraz musi liczyć się z karą pozbawienia wolności.

Do jednej z kradzieży doszło we wtorek około godz. 19 w jednym z miejscowych sklepów z alkoholami. Dwaj mężczyźni po wejściu do pomieszczenia podzielili się rolami, gdy jeden „namierzył” będący w zainteresowaniu towar, drugi odwrócił uwagę sprzedawcy. Z półek zginęły butelki z alkoholem a z lady skarbonka z pieniędzmi pozostawionymi przez klientów. Całe zdarzenie zostało jednak zarejestrowane przez kamerę sklepowego monitoringu.

Policjanci szybko ustalili dane podejrzanych i zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim być 34- letni mieszkaniec miasta, znany funkcjonariuszom ze swojej przeszłości kryminalnej. Zatrzymanie drugiego to tylko kwestia czasu.

Ponadto policjanci ustalili, że opisana wyżej kradzież to tylko wierzchołek góry lodowej. Jak się okazało, Kamil D. od końca kwietnia do początku czerwca br. systematycznie i wielokrotnie odwiedzał miejscową placówkę pocztową, skąd kradł artykuły szkolne, zabawki i inne rzeczy.

Mieszkaniec Gołdapi już usłyszał zarzuty za dokonane kradzieże. Przyznał się do ich popełnienia, jednak był zaskoczony, gdy dowiedział się, że odpowie za przestępstwo, a nie wykroczenie. Policjanci zsumowali bowiem kwoty ze wszystkich jego czynów. Łączna wartość skradzionych artykułów i pieniędzy to ponad 1100 złotych.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages