Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Kajakami do Rosji

2016-06-22 09:19:13 (ost. akt: 2016-06-22 09:23:09)

Autor zdjęcia: Archwium starostwa

Już po raz szesnasty młodzież powiatów przygranicznych i Obwodu Kaliningradzkiego miała przyjemność uczestniczenia w międzynarodowym spływie kajakowym rzeką Łyną, na trasie Olsztyn – Prawdinsk.

Przedsięwzięcie to, organizowane rokrocznie jest przez sejmik województwa warmińsko-mazurskiego oraz Stowarzyszenie Euroregion Łyna – Ława, do którego należy powiat gołdapski, a którego celem jest szeroko pojęta współpraca przygraniczna między Obwodem Kaliningradzkim a powiatami przygranicznymi województwa warmińsko-mazurskiego.

Główne założenia spływu Łyna-Ława dotyczą nie tylko rekreacji, ale także poszerzania wiedzy o historii regionów znajdujących się nad brzegiem Łyny, o tradycjach, kulinariach i kulturze.

W tym roku w spływie wzięło udział 49 obywateli Polski i 35 obywateli Rosji. Nasz powiat reprezentowała Aleksandra Adamowicz z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Stowarzyszenie Euroregion Łyna – Ława reprezentowali: starosta gołdapski Andrzej Ciołek, starosta kętrzyński Ryszard Niedziółka, starosta bartoszycki Wojciech Prokocki, starosta olsztyński Małgorzata Chyziak oraz wicestarosta węgorzewski Krzysztof Kołaszewski.

Spływ zakończył się 16 czerwca br. Według uczestników impreza wypadła znakomicie: piękne krajobrazy, uczestnictwo w spotkaniach muzycznych i możliwość integracji to najpiękniejsze wrażenia ze spływu.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages