Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Pierwsze miejsce Anny Kuleszy

2016-06-20 12:43:02 (ost. akt: 2016-06-20 12:54:55)

Autor zdjęcia: Archiwum ŚDSS "Słoneczny Dom"

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej "Słoneczny Dom" w Gołdapi po raz pierwszy wziął udział w XVI Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Suwałkach. Debiut przyniósł ogromny sukces jednej z podopiecznych- Anny Kuleszy.

Przegląd Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych organizowany jest od 16 lat przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Suwałkach i Warsztaty Terapii Zajęciowej w Suwałkach.

W przeglądzie wzięło udział prawie 300 artystów z 24 placówek z województwa podlaskiego, warmińsko-mazurskiego oraz kujawsko-pomorskiego. Po raz pierwszy w przeglądzie wzięli udział uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi. Komisja konkursowa, w składzie której był między innymi profesor Andrzej Strumiłło, wyróżniła 24 dzieła w kategoriach: grafika i rysunek, techniki różne, tkanina i szycie, haft i koronka, rzeźba, ceramika oraz malarstwo.

W kategorii techniki różne zwyciężyła praca Anny Kuleszy pt. "Guziczki" wykonana pod kierunkiem terapeutki pracowni plastycznej Eweliny Andruczyk. W nagrodę praca uczestniczki Środowiskowego Domu Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi została umieszczona w kalendarzu na 2017 rok, promującym przegląd Twórczości Artystycznych Osób Niepełnosprawnych. Nagrodzone prace można podziwiać w suwalskiej Galerii Chłodna 20.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages