Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Reagujmy na przemoc wobec osób starszych

2016-06-15 16:53:56 (ost. akt: 2016-06-15 16:07:11)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Gołdap

15 czerwca przypada „Światowy Dzień Świadomości Znęcania się nad Osobami Starszymi”, znany również pod nazwą „Światowy Dzień Praw Osób Starszych”. Jest to dzień poświęcony osobom starszym, zaniedbywanym, opuszczonym przez rodzinę i wykorzystywanym przez najbliższe otoczenie.

Z tej okazji asp. szt. Marta Andruczyk spotkała się z uczestnikami Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi. W gronie kilkunastu osób funkcjonariuszka omówiła tematykę przemocy w rodzinie i dostępnych form pomocy w sytuacjach kryzysowych. Mówiła również o bezpieczeństwie na drodze, w miejscu zamieszkania oraz o przestępstwach, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze i samotne, czyli oszustw metodą m.in. „na wnuczka” i „na policjanta”.

!!! Każdy człowiek ma prawo do spokojnej starości. Niestety zdarza się, że zamiast opieki i troski doznaje krzywdy. Dlatego tak ważne są działania profilaktyczne, piętnowanie sprawców a przede wszystkim reakcja na każdy przejaw przemocy.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages