Czwartek, 26 kwietnia 2018. Imieniny Marii, Marzeny, Ryszarda

Z seniorami o ich bezpieczeństwie

2016-06-09 22:09:56 (ost. akt: 2016-06-09 22:13:30)

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Gołdap

Gołdapscy policjanci w ramach działań „Senior w ruchu drogowym” spotkali się ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Mowa była o bezpieczeństwie osób starszych w ruchu drogowym, oszustwach popełnianych metoda „na wnuczka” i „na policjanta”.

We wtorek asp. szt. Marta Andruczyk spotkała się z grupą seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku, aby porozmawiać o ich bezpieczeństwie. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach działań „Senior w ruchu drogowym”. Na spotkaniu gościł instruktor samoobrony kapral Krystian Matyszczyk z I Dywizjonu Przeciwlotniczego Gołdapskiej Jednostki Wojskowej JW4808.

W części teoretycznej funkcjonariuszka przypomniała słuchaczom zasady ruchu drogowego. Poruszyła problematykę bezpieczeństwa osób starszych będących uczestnikami ruchu drogowego zarówno jako piesi, rowerzyści, kierowcy lub pasażerowie pojazdów. Seniorzy skorzystali z alkogogli, specjalnych okularów pokazujących rozmyty obraz, jaki widzi osoba pod wpływem alkoholu.
Opowiedziała również o popularnych metodach działania przestępców i oszustwach metodą m.in. „na wnuczka” oraz „na policjanta”.

Podczas części praktycznej instruktor samoobrony kapral Krystian Matyszczyk zaprezentował podstawowe zasady bezpieczeństwa, m.in. jak w bezpieczny sposób nosić torebkę czy przechowywać pieniądze, aby nie stały się łatwym łupem dla złodzieja oraz jak reagować w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia.

Na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe gadżety.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages