Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Rodzinny rajd rowerowy

2016-06-08 17:00:11 (ost. akt: 2016-06-08 17:11:03)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Fanów dwóch kółek w naszym mieście niewątpliwie wzrasta. Wielu z nich, wzięło udział w kolejnym „Rodzinnym rajdzie rowerowym”.

Rodzinny rajd rowerowy z roku na rok przyciąga coraz więcej cyklistów. Cieszy się z tego organizator, czyli Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, które zapoczątkowało tę sportowo-rodzinną imprezę. W tym roku imprezie towarzyszyło uroczyste otwarcie „Wschodniego Szlaku Rowerowego- odcinka Green Velo w powiecie gołdapskim”.

Ścieżka Green Velo liczy około 2 tys. km. Przez województwo warmińsko-mazurskie przebiega 400 km trasy, a przez powiat gołdapski 83 km. Zastępca burmistrza Jacek Morzy wspomniał, że tak naprawdę przez nasz powiat, można przemierzyć rowerem 300 km, bowiem kiedy gmina dowiedziała się o ścieżkach Green Velo utworzyła 190 km tras wokół Gołdapi.

Gość z Olsztyna Wiktor Wójcik, dyrektor Infrastruktury i Geodezji w Urzędzie Marszałkowskim stwierdził, że w wielu miastach odbywały się uroczystości otwarcia ścieżki, ale w żadnym nie było tylu rowerzystów.

W tym roku w rajdzie udział wzięło prawie 300 osób. Trasa przebiegała jak w latach ubiegłych. Z ciągu pieszo-rowerowego, w kierunku Kośmidr, rajd skręcił do miejscowości Rostek, tam chodnikiem skierowano się na Piękną Górę, gdzie czekały kolejne atrakcje.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz, klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages