środa, 23 maja 2018. Imieniny Leoncjusza, Michała, Renaty

Rodzina - tu wszystko się zaczyna

2016-06-08 10:24:12 (ost. akt: 2016-06-08 10:36:47)

Autor zdjęcia: Anna Truchan

Pod takim hasłem przebiegają tegoroczne XVIII Warmińsko-Mazurskie Dni Rodziny. Do obchodów włączyło się też Starostwo Powiatowe w Gołdapi, które w niedzielę 5 czerwca zorganizowało piknik promujący zdrowie i rodzinę.

Wszyscy, którzy tego dnia dotarli na Plac Zwycięstwa, mogli w parku miejskim miło spędzić czas. W pikniku wzięło udział wiele instytucji i każda z nich oferowała coś ciekawego. I tak, na przykład, przy wozie strażackim najmłodsi mogli spróbować swoich sił w laniu wody do celu. Z kolei funkcjonariusze straży granicznej pobierali chętnym odbitki linii papilarnych. Pielęgniarki i położne z gołdapskiego „Pulsu” mierzyły ciśnienie i badały poziom cukru we krwi, a przedstawiciele Zespołu Szkół Zawodowych w Gołdapi przedstawili ofertę kształcenia.

Loterie i atrakcje dzieciom zapewniły panie z Powiatowego Urzędu Pracy, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Ośrodka Pomocy Społecznej. Przy stoisku starostwa można było otrzymać materiały promocyjne, a funkcjonariuszka policji promowała właściwe zachowania na drodze i rozdawała odblaski. Z zaangażowaniem w piknik włączyły się też: Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Ełckiej w Gołdapi, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna.

Najmłodsi bawili się na dmuchanych zjeżdżalniach oraz jeździli na kucyku. Organizatorzy dziękują wszystkim zaangażowanym instytucjom oraz mieszkańcom i gościom.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages