Poniedziałek, 18 czerwca 2018. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Zapłaci za obrazę celników w Gołdapi

2016-05-31 12:45:49 (ost. akt: 2016-05-31 12:47:40)

Za groźby karalne wobec funkcjonariusza celnego sąd w Olecku skazał ostatnio mężczyznę, który na przejściu w Gołdapi znieważał celniczkę.

Mężczyzna został uznany winnym użycia słów obelżywych pod adresem funkcjonariuszki oraz próby wymuszenia na niej odstąpienia od kontroli. Za swój czyn zapłaci on grzywnę, będzie też figurował w rejestrze osób skazanych.

Być może sąd w Olecku niedługo będzie się zapoznawał z następną sprawą tego typu. 27 maja kierownik Oddziału Celnego w Gołdapi skierował do prokuratury kolejne zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz groźby karalnej.

Tym razem dotyczy ono mieszkańca Gołdapi, który najpierw oddawał mocz na terenie przejścia, a interweniującemu celnikowi zaczął grozić oraz uderzył go barkiem.

Jak wskazuje praktyka, organy państwa w takiej sytuacji stają po stronie atakowanych funkcjonariuszy, stąd osoby podejmujące takie działania muszą się liczyć z prawnymi konsekwencjami swoich czynów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages